[ANIME BD] Overlord – Blu-ray Ltd Collector’s Edition

Tym razem bez opóźnień prezentuję kolejny wpis. Na początek informacja o przesyłce z KS, jednak pojawiła się już dzisiaj (oraz niespodziewanie jeszcze inna). Opis niebawem. Czekam głównie na jeszcze jedna paczkę, która może pojawić się w tym tygodniu. Potem pewnie będzie brak nowości do przyszłego miesiąca. Bez obaw, mam co opisywać. Czas na nowinki. W sumie wybija mi się tylko jedna, pomijając wznowienie figurki Saber/Souji Okita 1/7 od Aquamarine, a jest nią wydanie w USA (przynajmniej na razie) filmu Metropolis. Jest znany polskim fanom, ponieważ był kiedyś wydany. Jednak tam jest na płycie BD, przy której DVD wygląda wręcz słabo. W dodatku ma świetny artwork. Premiera jesienią. Czas na opis.
Dzisiejszym gościem specjalnym jest limitowane wydanie pierwszego sezonu Overlord od Anime Ltd. Miałem trochę problemów z tym wydawnictwem, ale o tym za chwilę. Pierwotnie ta seria została wydana przez Funimation i tym razem (na szczęście) obyło się bez wpadek z jakością obrazu czy napisów. Dali ciała na innym polu, żebyście sobie nie myśleli. Pociągnęli tu za ciosem swój bardzo kiepski pomysł dawania dodatków w osobnej kopercie, która jest doklejona do pudła. Potem nie wiadomo, co z tym zrobić, a w dodatku często podczas wysyłek wygina się sam główny box. Krótko mówiąc, pomysł jest bardzo kiepski. Wydanie Anime Ltd go nie kopiuje i bardzo dobrze. Wspominałem o problemach z zakupem. Gdy postanowiłem nabyć sobie tę serię, okazało się, że jest wyprzedana. Taki typowy psikus, który mnie zdziwił, bo było to nie aż tak długo po jego premierze. Trafiłem gdzieś na ebay kopię i sobie nabyłem. Wszystko byłoby fajnie, ale paczka gdzieś przepadła. Sprzedawca okazał się w porządku i oddał mi pieniądze (nie miał drugiej kopii). Na szczęście trafiłem jeszcze jakiś egzemplarz na końcu internetu i nabyłem (myślę tutaj o normalnych cenach, a nie jakimś nabijaniu portfela sprzedawcy). W każdym razie szczęśliwie skończyłem ze swoją kopią. Tak zdobyty produkt zawsze bardziej cieszy. Co do samej serii to początkowo nie byłem nią szczególnie zainteresowany, ale się wciągnąłem. Mamy tutaj dosyć popularny ostatnimi czasy motyw gier z pełnym zanurzeniem, jak to mówią w tych tytułach (chodzi o typ gry, w której nakładamy hełm i całym ciałem odczuwamy świat gry, widzimy, czujemy itd.). W przypadku Overlorda jest to mroczny świat, w którym nasz bohater jest tym złym. Nekromantom, który dysponuje brutalną magią i ekipom demonów. Podczas dumania nad swoją gildią, która się rozsypała z braku czasu, czeka na zamknięcie serwera. Gra jednak się nie wylogowuje, a zaczyna „żyć własnym życiem”. Jego kompani, którzy byli NPC, nabierają charakteru oraz otwiera się nowy świat. Czekają tam na niego przygody, które niejednokrotnie wprowadzą w tarapaty. Zachęca tutaj nietypowy bohater i fajny świat. W tym miejscu nie będę tego porównywał z LN występująca na naszym rynku – na to przyjdzie jeszcze czas. Serię ogląda się przyjemnie, jeśli mam być szczery. Najbardziej chyba denerwowała mnie jej długość – 13 odcinków do zdecydowanie za mało dla tego tytułu, ale spokojnie. Drugi sezon już się zakończył, a latem będzie trzeci. Świat się rozrasta. Pod względem jakości obrazu, dźwięku czy napisów jest bardzo dobrze. Wszystko ładnie wygląda i dobrze się czyta. Niby napisy były wzorowane na angielskim przekładzie LN. Cieszą również dodatki na płycie – wszystkie mini odcinki. Przed drugim sezonem pojawiły się filmy kinowe, które skracały pierwszą serię i miały jakieś dodatkowe sceny. Ciekawe, czy się pojawią wraz z premierą drugiego sezonu na płytach. Przejdźmy do detali.

IMG_6606_wynik

Specyfika wydania:
Języki: japoński, angielski
Dźwięk: Dolby TrueHD 2.0 (japoński), Dolby TrueHD 5.1 (angielski)
Rozdzielczość: 1080p HD
Format obrazu: 16:9
Region: B
Napisy: angielskie
Dyski: 2xBD
Lista odcinków z wydania:
1. End and Beginning
2. Floor Guardians
3. Battle of Carne Village
4. Ruler of Death
5. Two Venturers
6. Journey
7. Wise King of Forest
8. Twin Swords of Slashing Death
9. The Dark Warrior
10. True Vampire
11. Confusion and Understanding
12. The Bloody Valkyrie
13. Player vs Non Player Character
Ple Ple Pleiades:
S1. Overd and Beginning
S2. Battle Maids
S3. Cutting Through the Lies with Fists
S4. Two Victims
S5. A Predator`s Heart
S6. Battle Outside of Carne Village
S7. Before the Cannon
S8. Control and Chaos

IMG_6607_wynik

Mamy tutaj dosyć standardowe wydanie Anime Ltd, ale nie można powiedzieć, że wypada kiepsko. Artbox na serię, dwa BD-case z płytami oraz pocztówki z klimatycznymi grafikami. Jak wspominałem, w przeciwieństwie do wydania USA, pocztówki znajdują się w pudełku, co jest zdecydowanie lepszym pomysłem.
IMG_6608_wynik
Okładki od wspomnianych BD-case są utrzymane w podobnym tonie, co okładka boxu, co jest jawnym nawiązaniem do grafik znanych z LN. Wygląda to bardzo klimatycznie.

IMG_6609_wynik

Tutaj tylne części, czyli spisy odcinków oraz dodatków na płytach. Wspomnąłem o mini odcinkach – tzw. teatrzyku. Chwilami zabawny, innym razem żenujący, ale do kompletu trzeba mieć.

IMG_6612_wynik

Na koniec dziewięć wspomnianych pocztówek. Klimat zdecydowanie znany z grafik z LN czy okładki. Mroczny i posępny. Chyba część fanów czegoś takiego oczekiwała w serii. Przeliczyli się.
Podsumowanie: To bardzo ładne wydanie oczekiwanej przez fanów ekranizacji kultowego tytułu. Jedni narzekali na tę ekranizację, inni ją chwalili, czyli prawie tak samo, jak zawsze. Pozostaję w tej drugiej grupie. Może to wynika z faktu, że sięgnąłem po LN później, nie będę nad tym gdybał. Podobało mi się i nie wstydzę się tego. Zdobycie aktualnie tego wydania w dobrej cenie stanowi nie lada problem. Przeczesujcie aukcje lub decydujcie się na wersję standardową. Wybór należy do was. To tyle na dzisiaj, miłego.

IMG_6610_wynik

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s