[OST WINYL] Made In Abyss Original Soundtrack

Zgodnie z zapowiedziami zaczynamy wrzucanie fotek nowych rzeczy (chociaż okazało się, że jeden pakiet pominąłem, ale to jutro nadrobimy). Zanim zaczniemy, tradycyjnie parę nowinek. Po pierwsze Sekai ogłosiło wysyłanie (po bardzo długim czasie) fizycznych aspektów z kampanii Grisai. W końcu. Anime Ltd raczy nas w ostatnim czasie fotkami swoich przyszłych wydawnictw. Będzie się działo. Kurs dolara ostatnio bardzo skoczył, więc średnio opłacalne są zakupy z USA. Szkoda, bo miałem zamiar coś przygarnąć. Na koniec nowinka dotycząca blogu, czyli poprawione (zrobione od nowa przy lepszym świetle) fotki do figurek: Ajin – IBM Shimomura Izumi Version – Shimomura Izumi – 1/8 (Good Smile Company) oraz Fate/Apocrypha – Mordred – 1/8 – Saber of „Red” (Phat Company). Jak widać, trochę się ostatnio dzieje. Przejdźmy do opisu.
Dzisiejszym gościem honorowym jest soundtrack na winylu do serii Made In Abyss. Zdobyłem go podczas kampanii organizowanej na qrates.com i muszę przyznać, że zaskoczyła mnie ona pozytywnie. Opóźnień prawie w ogóle nie było (raptem miesiąc), wszystko przyszło idealnie zapakowane. Od razu widać, że można, jeśli się chce. Sam soundtrack, jak się później okazało, trafi do sprzedaży regularnej. Znaczy to dokładnie tyle, ile się domyślacie. Przegapiliście? Macie szansę. Widziałem na jakimś sklepie pre-order i było wprawdzie lekko drożej, ale bez paniki – drobna różnica. Chyba też na kolorowych. Trudno mi powiedzieć, jakie to będą ilości, ale radzę się szybko ogarnąć. Jeśli ktoś oglądał serię, samą muzykę powinien kojarzyć. Mamy tutaj mieszankę muzyki klasycznej z elektroniką czy ambientem. Trochę to w sumie przypomina dokonania Joe Hisaishiego, co jest wystarczającą rekomendacją. Ścieżka dźwiękowa została wydana na dwóch płytach winylowych (każdy w innym kolorze), a waga to 180 gram. Co ciekawe brzmi dosyć analogowo, więc można już zacierać ręce. Nie mamy tutaj pełnego ost-u. Część została wycięta. Jednak ogólny zarys został. Brakuje takich bardziej… powielaczy głównego motywu. Nie jest tutaj wycięta połowa, jak to się odbyło w przypadku ścieżek dźwiękowych do filmów z serii Monogatari. Pod względem jakościowym jest bardzo dobrze. Płyty brzmią świetnie. Moje nośniki były dosyć naelektryzowane. Z uwagi na rodzaj przechowywania, u wszystkich będzie podobnie, więc radzę je umyć. To w zasadzie nic nowego w przypadku tego nośnika. Przejdźmy do detali.

IMG_6497_wynik

Lista utworów:
 1. A1 To The Abyss!
 2. A2 Underground River (Opening Version) Co-producer [Vocal Producer] – Theo Nogueira Lyrics By, Vocals – Raj Ramayya
 3. A3 New World
 4. A4 Made In Abyss
 5. A5 Swings And Roundabouts
 6. A6 Saber-tooth
 7. A7 Depths Of The Abyss
 8. A8 Gallantry And Recapitulation
 9. B1 Walking The Streets
 10. B2 Maul
 11. B3 Theme Of Reg
 12. B4 Hanezeve Caradhina Lyrics By, Vocals – Takeshi Saito
 13. B5 Beni-Kuchi-Nawa
 14. B6 Those Everyday Feels
 15. B7 The First Layer
 16. B8 2 Months
 17. C1 Riko’s Theme
 18. C2 In The Blind
 19. C3 Forces Beyond Control
 20. C4 Tour The Abyss
 21. C5 Forest Of The Abyss
 22. C6 Nanachi In The Dark
 23. C7 Outside
 24. C8 Reg’s Power
 25. D1 The Pit
 26. D2 Crucifixion
 27. D3 Pathway
 28. D4 Relinquish
 29. D5 Remembering Home
 30. D6 Welcome To My World
 31. D7 Tomorrow

IMG_6498_wynik

Jak wspominałem wcześniej, winyl pochodzi z akcji promocyjnej. Został wydany na dwóch nośnikach 180 gram. Każdy w innym kolorze. Kolejnymi dodatkami są: wkładka z opisem oraz karta z kodem na pobranie albumu w wersji cyfrowej. Zapomniałbym, ścieżka dźwiękowa nie została wydana w okładce typu gatefold, szkoda. Na szczęście jest dosyć szeroka i nie ma problemu z umieszczaniem płyt. Sama grafika na okładce jest ostra i nie widać tutaj jakiegoś powiększania obrazu, co oczywiście cieszy.

IMG_6500_wynik

Podsumowanie: To świetny soundtrack z kultowej serii (nazywanej często najlepszą z ubiegłego roku). Na winylu klimat jest fenomenalny. Brzmi świetnie, wygląda cudnie i ma świetną jakość. Czego chcieć więcej? Dostępny w limitowanym nakładzie podczas akcji promocyjnej (początkowo miał być limitowany do 500 kopii, ale w związku z zainteresowaniem dobił do około 800), ale pojawi się również w maju w sprzedaży regularnej. Zainteresowani niech szperają. Ci, którym winyl nie podchodzi, mogą zainteresować się wersją na płytach CD. To tyle na dzisiaj, miłego.

IMG_6504_wynik

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s