[ANIME BD] Makoto Shinkai ‚The Place Promised In Our Early Days’ + ‚Voices Of A Distant Star’ – Collector’s Edition

Ponownie nastąpiło opóźnienie. Kiedy już wpadnę w jakiś tryb dodawania wpisów, musi się pojawić jakaś niedogodność, która popsuje mój plan stałej aktywności. Co zrobić, tak to już jest. Jedyną nowinką, jaką dla was mam, jest moja niespodziewana paczka z KS. Pochwalę się nabytkiem na dniach. A, w sumie jest jeszcze jeden nius. Anime Ltd zapowiedziało wydanie serii Rokka na koniec maja. Serię już mam w super jakości, której pewnie tutaj nie uraczymy (już sama liczba płyt daje do myślenia), ale niejednego może to zainteresować. Przejdźmy do opisu.
Dzisiejszym gościem honorowym jest limitowany box od Anime Ltd do dwóch filmów Makoto Shinkaia (właściwie to trzech, ale o tym za chwilę), a konkretnie „The Place Promised In Our Early Days” i „Voices Of A Distant Star”. Drugi z wymienionych został wydany w naszym kraju przez wydawnictwo Anime Eden. Nie widziałem, ale podejrzewam, że jakościowo jest podobnie/tak samo. Sama produkcja jest dosyć ciekawa, ale trwa tylko koło 25 minutek, więc fajnie wypada jako dodatek (podobny motyw różnego przepływu czasu, jaki można znać z filmu Interstellar). Występuje tylko na płycie DVD, ponieważ remasteru się nie doczekała. Anime Ltd wrzuciło ja też na BD, bo zostało miejsce (ale w jakości identycznej z pierwszym nośnikiem). Opisywany tutaj box jest aktualnie bardzo trudny do zdobycia, by nie pisać bardziej pesymistycznych słów. Sam kupiłem go w ostatnim momencie, gdy trafiłem na jakimś zagranicznym sklepie. Szkoda, bo był dosyć tani, a prezentuje się świetnie w kolekcji. Nabywałem go głównie dla „The Place Promised In Our Early Days”, co jest raczej sprawą oczywistą. Bardzo lubię ten film ze względu na grę świateł, klimat i ogólną tajemniczość. Wprawdzie od razu widać, że Makoto gubi się w tej produkcji. Jest strasznie zagmatwana, by nie pisać o jej sztucznym udziwnianiu. Mamy tutaj typowy dla niego motyw rozłąki (lub miłości, której nie rozdzieli czas/przestrzeń itd.), który się pojawia chyba we wszystkich produkcjach (w bardziej lub mniej widoczny sposób). Samo wydanie ma bardzo przyzwoitą jakość oraz przyjemne napisy. Jeśli już o tym mowa, z jego powstaniem jest związana pewna historia. Został zapowiedziany bardzo dawno temu i pojawiły się pre-ordery za śmieszną cenę. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że wydawca zmienił po zapowiedzi sposób wydania. Ostatecznie to był box, a nie BD-case z płytą. Szczęśliwi ci, którzy zamówili, bo im nikt nie anulował i za śmieszną cenę nabyli. Wspomniałem na początku, że mamy tutaj tak właściwie trzy produkcje. Na płycie został umieszczony również tzw. „short movie” o tytule „She and Her Cat”. Całkiem miło ze strony wydawcy. Dobra, przejdźmy do detali.

IMG_6794_wynik

Specyfika wydania:
Języki: japoński, angielski
Dźwięk: The Place Promised in Our Early Days: DTS MA 5.1 & LPCM 2.0 [japoński], DTS MA 5.1 & LPCM 2.0 [angielski], Voices of a Distant Star: Dolby Digital 5.1 & LPCM 2.0 [japoński], DTS MA 5.1 & LPCM 2.0 [angielski]
Rozdzielczość: 1080p HD (BD), SD (DVD)
Format obrazu: 16:9 (BD), 4:3 (DVD)
Region: B (płyta BD), 2 (DVD)
Napisy: angielskie
Dyski: 1xBD + 2xDVD

IMG_6783_wynik

Mamy tutaj wydanie typu box z obwolutą, które nie powinno dziwić w przypadku Anime Ltd. Po jej ściągnięciu ukazuje nam się wspomniane pudełko, które na przedniej części ukazuje okładkę od „The Place Promised in Our Early Days’ a na tylnej od „Voices of a Distant Star”.

IMG_6784_wynik

Po wyciągnięciu mamy dwa pudełka typu BD-case z płytami oraz książeczkę. W sumie nie jest tak bardzo standardowo, bo zazwyczaj wydają digipacki.

IMG_6785_wynik

W pierwszym opakowaniu mamy płytę BD i DVD od dłuższego filmu (mimo że na BD zmieściła się również reszta produkcji), a w drugim 25-minutowy film. Wspomniana książeczka to 32 strony pełne grafik, opisów postaci czy powstawania filmu. Wszystko na świetnej jakości papierze, co skłania do przeczytania (może nawet lepiej przed filmem, by go lepiej zrozumieć).

IMG_6786_wynik

Płyty od filmu The Place Promised in Our Early Days.

IMG_6787_wynik

Płyty od filmu Voices of a Distant Star.

IMG_6788_wynik

Podsumowanie: To świetne wydanie słynnego filmu autora, o którym zdecydowanie bardzo dużo się mówi za sprawą jego ostatniej produkcji. Warto poznać jego początki. Samo wydanie jest aktualnie prawie niemożliwe do kupienia, ale wydawca zapowiedział wydanie standardowe, które ma się niebawem pojawić. Jest to niewątpliwe dobra okazja, by uzupełnić kolekcję. To tyle na dzisiaj, miłego.

IMG_6789_wynik

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s