[ANIME BD] Gurren Lagann – Ultimate Edition

Muszę się pochwalić, że dzisiaj udało mi się wylicytować pewną serię na ebay, która niespodziewanie szybko zanikła i stała się białym krukiem. Trafiała się bardzo rzadko i w kosmicznych cenach. Jednak cierpliwi zostaną wynagrodzeni, zdobyłem swoją kopię w fajnej cenie i super stanie (przynajmniej tak było według opisu). Oczywiście fotki będą, gdy dostanę pakiet. Ostatnio się tak zastanawiam, czy nie pisać tutaj swoich przemyśleń na temat ostatnio oglądanych serii, ale chyba w ten sposób zmieniłbym trochę ten blog. Może o takich wstawkach pomyślimy, gdy nie będę miał co opisywać. Ale do tego daleka droga. Zaczynajmy więc…
Dzisiejszym gościem honorowym jest kolekcja w wersji ultimate od Anime Ltd serii Gurren Lagann. Kiedyś już wspominałem w sumie, ale przypomnę, że edycje tego typu od AL są dla ważnych serii (lub zwyczajnie popularnych), do których wydawnictwo ma dużo materiałów promocyjnych. Niewątpliwie ta seria do takich należy. Mimo że kupowałem to wydawnictwo szmat czasu temu i dziwie się sam sobie, że dopiero teraz je opisuję, zdobyłem je w ostatniej chwili (lub nawet później). Jak to możliwe? Już wam tłumaczę. Gdy się dowiedziałem o tym cacku, było już wyprzedane. No, może trochę przesadziłem. Występowało tylko w kosmicznych cenach, których dawać za tę serię nie chciałem. Mam jakieś swoje kulty, które biorę prawie w stylu „cena nie gra roli”, ale nie w tym przypadku. Co nie zmienia faktu, że serie mieć chciałem, a w tamtym okresie chyba nawet nie istniała wersja standardowa. Wtedy się dowiedziałem, że występuje ten sam box w wersji francuskiej od Anime Ltd. Rożnica polegała tylko na napisach po francusku na obwolucie. W dodatku na ten pakiet była akurat promocja na amazonie.fr (chyba -60%), więc czym prędzej kupiłem. Było trochę problemów, bo box przyszedł uszkodzony i musiałem wymieniać, ale ostatecznie się udało. Z samym wydawnictwem również miało problemy Anime Ltd. Wymieniali digipacki, bo tacki były źle przyklejone, płyty u części kupujących miały pewne glicze obrazu itd. (czasem co ciekawe wynikało to z materiałów, które dostali). Może wyjaśnię, co ten pakiet zawiera. Tak więc… wszystko. Mamy tu pełną serię, filmy kinowe, OAV, jakieś mini odcinki, klipy muzyczne. Pod względem napisów jest bardzo dobrze. Jakość obrazu (myślę tu o wersji poprawionej, bo tamte wpadki to jakiś fail był) jest bardzo okej. Widziałem porównanie z wersją od Aniplexu i wypada minimalnie gorzej. Czasem właściwie jest to samo, a czasem lekko wyblaknięte kolory. Pamiętajmy jednak, że to widzimy, gdy się wpatrujemy w dwa obrazki, a podczas ruchu, z odległości. Chyba wiecie, co mam na myśli. Przejdźmy do konkretów, bo opis zrobił się bardzo długi.

IMG_7190_wynik

Specyfika wydania:
Języki: japoński, angielski
Dźwięk: LPCM 2.0 japoński, DTS MA 5.1 angielski, LPCM 2.0 francuski
Rozdzielczość: 1080p HD
Format obrazu: 16:9
Region: B
Napisy: angielskie i francuskie
Dyski: 6xBD
Lista odcinków z wydania:
1. Pierce the Heavens with Your Drill!
2. I Said I`d Ride It
3. You Two-Faced Son of a Bitch!
4. Does Having So Many Faces Make You Great?
5. I Don`t Understand It at All!
6. All of You Bastards Put Us in Hot Water! (2 wersje)
7. You`ll Be the One To Do That!
8. Farewell Comrades!
9. Just What Exactly Is a Human?
10. Who Really Was Your Big Brother?
11. Simon, Please Remove Your Hand
12. Youko-san, I Have Something to Ask of You
13. Everybody, Eat to Your Heart`s Content
14. How Are You, Everyone?
15. I`ll Head Towards Tomorrow
16. Summary Episode
17. You Understand Nothing
18. I`ll Make You Tell the Truth of the World
19. We Must Survive. No Matter What It Takes!
20. Oh God, To How Far Will You Test Us?
21. You Must Survive
22. And to Space
23. Let`s Go, The Final Battle
24. We Will Never Forget, This Minute and Second
25. I Accept Your Dying Wish!
26. Let`s Go, Comrades!
27. All the Lights in the Sky are Stars
Movie 1: Childhood’s End
Movie 2: The Lights in the Skies are Stars
Parallel Works 1
Parallel Works 2
Yoko goes to Gainax!

IMG_7191_wynik

 

Jak wspomniałem wcześniej, mamy tutaj obwolutę. W moim przypadku ma na tylnej części napisy po francusku. Na tym się kończą różnicę z wydaniem UK.

IMG_7192_wynik

 

Po ściągnięciu obwoluty widzimy sztywny box. Prezentuje grafikę, która była oryginalnie w rocznicowym wydaniu na nośnikach BD tej serii w wersji japońskiej. Wygląda świetnie.

IMG_7193_wynik

 

W środku znajdziemy digipack z płytami oraz książeczkę w twardej oprawie. Prawie bym zapomniał, edycja ma trochę większe wymiary od zwykłego wydania BD. Tak samo, jak np. Full Metal Panic!

IMG_7194_wynik

 

Odwrócony digipack prezentuje grafiki znane z edycji japońskiej. Zostały przygotowane z okazji rocznicowego wydania. Płyt w wydawnictwie jest sześć i mają region europejski.

IMG_7195_wynik

 

Wspomniany artbook w twardej oprawie. Ponad 100 stron grafik, szkiców postaci czy mechów. Jest co oglądać.

IMG_7196_wynik

 

Przykładowa fotka prezentująca grafikę z artbooku. W tym przypadku Yoko.

IMG_7201_wynik

 

Jak wspominałem, pomijając postaci, mamy też tutaj szkice mechów, które w tej serii było dosyć specyficzne. 

IMG_7200_wynik

 

Tylna część artbooka.

IMG_7197_wynik

Był to numerowany box, więc dostałem dodatkowo grafikę z numerem. W moim przypadku to 392.

IMG_7199_wynik

Podsumowanie: To świetny box kultowej serii. Jest opasły w dodatki zarówno na płytach, jak i piękny artbook. Ładnie wygląda na półce i jest świetnym dodatkiem w kolekcji. Aktualnie bardzo trudno dostępny. Była też edycja specjalna z boxem, ale szybko się wyprzedała. Mamy jeszcze wydania standard. Jeśli komuś zależy na najlepszej jakości, może się wybrać po wydanie Aniplexu, ale tutaj koszta są raczej spore (chociaż suma za wydanie ultimate aktualnie pewnie będzie podobna). To tyle na dzisiaj, miłego.

IMG_7198_wynik

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s