[ANIME BD] When They Cry: Rei (Season 3)

Jednak nie udało się pobić rekordu, jeśli chodzi o ilość wpisów z rzędu. Nie ma się co rozwodzić nad tym tematem, jeszcze nie raz będzie szansa. Coś mam ostatnio pecha, jeśli mowa o paczkach, bo kolejna mi chyba przepadła. Znaczy się, ostatnio dotarła niekompletna, ale jednak są problemy. Mam nadzieję, że tylko chwilowo zawisły nade mną czarne chmury i wszystko zakończy się dla mnie pomyślnie. W sumie więcej niusów dla was nie mam, chyba że dotyczący Koropokkur in Love ~A Little Fairy’s Tale~ – niewiele brakuje do dobicia głównego celu, a twórcy w końcu zaserwowali nam chociaż DEMO/filmik je pokazujący. Jak to wygląda, możecie przekonać się sami. Moim zdaniem przyjemnie, ale jakoś mnie tam nie powaliło w sumie. Mieszane uczucia pozostają. Przejdźmy do dania głównego.
Dzisiejszym gościem honorowym jest When They Cry: Rei na płycie BD. Jest to trzeci sezon tej serii. Ostatnio opisywałem pierwszy, więc pewnie pojawiają się pytania, gdzie się podział drugi? No nie mam go zwyczajnie. Właściwie to kupowałem pierwszy sezon, bo prawie zanikł (teraz już całkowicie w takim wydaniu), a ten był za komiczną sumę, więc go sobie do kolekcji kupiłem. Jest to seria dla mnie bardziej do kompletu, niż dla jakiegoś szczególnego utrwalania sobie, chociaż zawsze jak coś oglądam, lubię w całości. Tutaj nie jest inaczej. Dodatkowo jest pewien element, który mi się tutaj bardzo podoba – jest to piosenka tytułowa. Niezwykle klimatyczna i od razu zapada w pamięć. Myślę tutaj o Super Scription of Data, które słucham, pisząc dla was ten wpis. Cykl Higurashi ogólnie trochę słynie z tych piosenek przewodnich, więc to mnie nawet nie dziwi. Sama seria jest nieco powtarzalna, nic nie wnosi do uniwersum. To standardowe odcinanie kuponów. Jednak nie oglądało mi się to jakoś źle, więc nie narzekam. Graficznie jest trochę lepsze od serii głównej, więc są jakieś zalety. Co do wydania, jest to pierwsza edycja w języku angielskim tego obrazu. Sentai zaserwowało nam ten sam poziom co przy pierwszym sezonie, więc jest zwyczajnie dobrze. Ładna jakość obrazu, napisy bez zastrzeżeń. Skoro mowa o napisach, ostatnio natrafiłem na forum fanów anime, gdzie są wypisywanie błędy różnych wydań. Z wersji europejskich najwięcej chyba się oberwało Manga UK (parę było dla Anime Ltd, ale niemal wszystkie z zaznaczeniem, że przed wysłaniem dysków poprawionych). W USA najwięcej obelg po stronie Funi lub Hanabe. Oczywiście czasem to były małe wpadki. Przykładowo: sporadyczne problemy z czasówką. Czasem brak tłumaczenia piosenek, ale były też zanikające linie, tylko audio w Mono, glitche obrazu itd. Ciekawostką jest fakt, że wydania z Niemiec lub Francji często mają bardzo dobrą jakość obrazu czy dźwięku, ale brak na nich napisów angielskich. Wracając do Higurashi, płytę można oglądać na naszych odtwarzaczach, wystarczy ustawić kraj pochodzenia jako USA.

IMG_6698_wynik

Specyfika wydania:
Języki: japoński, angielski
Dźwięk: DTS-HD Master Audio 2.0 (angielski i japoński)
Rozdzielczość: 1080p HD (BD)
Format obrazu: 16:9
Region: A (geo locked)
Napisy: angielskie
Dyski: 1xBD
Lista odcinków z wydania:
1. Shame Exposing Chapter
2. Dice Killing Chapter (Part 1)
3. Dice Killing Chapter (Part 2)
4. Dice Killing Chapter (Part 3)
5. Daybreak Chapter

IMG_6699_wynik

Mamy tutaj grafiki identyczne z edycją japońską (podobnie jak przy sezonie pierwszym). Samo wydanie to standardowy BD-case z jedną płytą BD. Wprawdzie mogli się pokusić o jakieś fajne wydanie, ale jeśli dobrze pamiętam, był z tym problem: brak materiałów promocyjnych na produkcję takiego cacka. Znaczy się, myślę tutaj o jakimś pudle na całość serii z dodatkami fizycznymi.

IMG_6676_wynik

Podsumowanie: To bardzo udane wydanie kontynuacji kultowej serii, którą większość przynajmniej kojarzy. Nie jest to jakiś killer, ale dla kolekcji różne rzeczy się kupuje. Można to często trafić na jakiś obniżkach, gdzie pojawia się za komiczne kwoty. Sam dałem 2,6$. Fajny OP, dobra cena, ładnie się prezentuje, czy trzeba czegoś więcej? To tyle na dzisiaj, miłego.
Reklamy

Jeden komentarz na temat “[ANIME BD] When They Cry: Rei (Season 3)”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s